مالزی ترین

فالوده شیرازی با نودل

 دو نفر از اعضای مالزی ترین برای درست کردن فالوده شیرازی پیشنهادات جالبی دادند . در این روش به جای درست کردن رشته فالوده از نودل برنج استفاده کرده اند. 

faloodehberenji

 البته نودل لوبیا هم گزینه مناسبی هست که از دیگران در مورد استفاده از اون برای آماده کردن فالوده شنیده ایم. نودل لوبیا شکلی کریستالی و شفاف دارد که بعد از جوشاندن به رنگ سفید در خواهد آمد . البته نودل برنج در ابتدا هم سفید رنگ هست رشته های باریک این نودل ها با توجه به نداشتن طعم در ظرف فالوده نقش رشته فالوده را بازی میکنند و طعم آب لیمو  و شکر به را به خود میگیرند. 

دستور پیشنهادی خانم ساره دشتی:
مواد لازم:
1- شكر سفيد 2 پيمانه .2- آب 2 پيمانه.3-گلاب 4/1 پيمانه.نودل برنج چيني 100 گرم
طرز تهيه:
شكر را در آب به كمك حرارت حل كرده وپس از سرد شدن كامل گلاب را به آن اضافه وبا ظرف فلزي بمدت 4 الي 5 ساعت داخل فريزر قرار دهيد.
نودل برنج را خورد كرده بمدت 15 دقيقه در آب جوش با حرارت ملايم بجوشانيد.
*نودل آماده شده را داخل صافي ريخته و آب سرد رويش ريخته و سپس كناري ميگذاريم پس از بسته شدن آب شكر(4 الي 5 ساعت) با نودل آماده مخلوط وبا آب ليمو آماده سرو ميباشد.
براي نگهداري طولاني, مي توان در ظروف كوچكتر داخل فريزر گذاشت و نيم ساعت قبل ازمصرف خارج وپس از بازشدن به آن آب ليمو اضافه وميل كرد.
منبع : آشپزخانه شيندخت 

دستور پیشنهادی خانم عاطفه کیا:
مواد لازم برای سه نفر (کاسه های کوچک):
۱. نیم لیتر آب ۲. شکار ۱.۵ پیمانه (پیمانه یک لیوان بزرگ نباشد ) ۳. گلاب ۱/۴ پیمانه ۴. نودل چینی‌ تقریبا ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم 
طرز تهیه:
آب و شکر را مخلوط می‌کنیم و بر روی حرارت میگذریم تا غلیظ شود. وقتی‌ شکر کاملا در آب حل شد گلاب را اضافه می‌کنیم و میگذریم برای ۲-۳ دقیقه آرام بجوشد، سپس حرارت را خاموش کرده ، ۳۰ دقیقه میگذاریم خنک شود و سپس این شهد را در یک ظرف فلزی می‌ریزیم و در فریزر میگذریم و بعد از گذشته ۱ ساعت با قاشق شهد را هم می‌زنیم و اینکار را تقریبا هر ۴۵ دقیقه یکبار انجام میدیم، تقریبا برای ۳-۴ ساعت باید در فریزر بماند.
نودل‌های بسیار ریز که از برنج تهیه شده باشند نه از لوبیا, مناسب هستند که من این نودل‌ها رو از سوگو می‌خرم. آب را می‌گذاریم به جوش بیاید و وقتی‌ جوشید حرارت را کم کرده و برای ۱۵ دقیقه کاملا بپزد. و بعد از پخت آبکش کنید و آب سرد فراوان بریزید روش و بگذارید که کاملا آبش بیفتد، بعد از اینکه شهد آماده شد نودل‌ها را درونش می‌ریزیم و آرام آرام هم می‌زنیم. تا اینکه نودلها سفت میشوند و فالوده شما آماده است.

 

در تالار های زیادی در مورد این موضوع صحبت و تبادل نظر شده میتونید برای مثال در این لینک یا اینجا جواب بعضی از سوالهاتون رو پیدا کنید.

Share

آخرین خبر ها

  • ایرانیان در مالزی

  • سیاسی

  • اجتماعی

  • حراجها

مالزی ترین در شبکه های اجتماعی

left
با ما بی خبر نمی مانید ...