مالزی ترین

خانه اخبار اجتماعی استفاده مسيحيان مالزي از واژه «الله» موجب بحث و جدل در آستانه انتخابات اين کشور شده است

استفاده مسيحيان مالزي از واژه «الله» موجب بحث و جدل در آستانه انتخابات اين کشور شده است

استفاده مسیحیان مالزی از واژه «الله» در انجیل چاپ شده به زبان مالزیایی، موجب بحث و جدل در این کشور در آستانه انتخابات پارلمانی شده است.

مالزی ترین به نقل از واحد مرکزی خبر، زهیر دراکی گزارشگر شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی در این باره گزارش داد: انتخابات پارلمانی در مالزی قرار است پنجم ماه مه برگزار شود. در تصاویری ویدئویی که شورای کلیساهای مالزی منتشر کرد از همه مسیحیان این کشور خواسته شده است به رهبری صادق و راستین رای بدهند.
مسیحیان حدود نه و نیم درصد جمعیت بیست و هشت میلیونی مالزی را تشکیل می دهند و نقشی سرنوشت ساز در این که چه حزبی در رقابت شدید در انتخابات پارلمانی پیروز خواهد شد ایفا می کنند.
مسیحیان مالزی به حملات به کلیساهای متعدد در این کشور در سال 2010 واکنش نشان دادند. آنها حدود سی و پنج هزار جلد انجیل به زبان مالزیایی وارد کردند ولی مقامات اداره گمرک مالزی این نسخه ها را توقیف کردند زیرا در آنها از واژه «الله» استفاده شده بود. یک روزنامه کاتولیک مالزی در مناقشه قانونی برای لغو ممنوعیت استفاده از واژه «الله» برای توصیف پروردگار مسیحیان در نسخه های انجیل در مالزی پیروز شد و همین مسئله بر خصومت مذهبی در مالزی افزود.
بحث و جدل بر سر استفاده کردن یا نکردن از واژه الله در انجیل بار دیگر در ماه مه آینده مطرح خواهد شد. اگر دادگاه استیناف تشخیص دهد واژه الله منحصر به دین اسلام نیست، ممکن است همبستگی بین مسیحیان و مسلمانان در مالزی در آستانه انتخابات این کشور دچار فروپاشی شود. همچنین این تحول موجب خواهد شد فراکسیون متشکل از مسلمانان و ادیان دیگر در مالزی موسوم به جبهه ملی مالزی به رهبری نجیب رزاق نخست وزیر مالزی اکثریت پارلمانی را از دست بدهد و فراکسیون دیگری قدرت را در مالزی به دست بگیرد.

 

 

Share

آخرین خبر ها

  • ایرانیان در مالزی

  • سیاسی

  • اجتماعی

  • حراجها

مالزی ترین در شبکه های اجتماعی

left
با ما بی خبر نمی مانید ...